Blog

Dajte zbohom suchej pleti v chladnom počasí

S príchodom chladných dní sa objavuje pocit pnutia pleti, na tvári a rukách vznikajú suché a začervenané miesta, či dokonca vás môže potrápiť aj zhoršenie ekzému. Tieto signály hovoria jasnou rečou – práve teraz musíte dodať pleti dávku šetrnej starostlivosti a vitamínov, ktoré obnovia jej silu a odolnosť. Po lete môže byť totiž pokožka vyčerpaná z nadbytku slnečných lúčov. Pýta si výživnejšiu starostlivosť, povzbudenie a regeneráciu. Poradíme, ako sa starať o pleť na jeseň a v zime a ako ju čo najlepšie pripraviť na chladné mrazivé dni.

pridané 30.11.2020

Vypadávajú vám na jeseň vlasy? Vieme, ako proti tomu bojovať

Tak, ako zo stromov opadávajú na jeseň listy, aj mnohých z nás po skončení leta trápi nadmerné vypadávanie vlasov. Pozorujete okolo seba čoraz viac vlasov, ktoré sa s vašou pokožkou hlavy definitívne rozlúčili? Potom je čas prijať opatrenia, ktoré korune krásy zase raz prinavrátia silu, odolnosť a lesk.

pridané 03.11.2020

Vstúpte s trendovým účesom do roku 2020

Začnite novú dekádu v novom šate. Črtá sa pred vami nejedna príležitosť na to, ako vstúpiť do nového roka a novej dekády štýlovo. Jednou z nich môže byť práve zmena účesu, ktorá dá každému človeku pocit novosti a sviežosti. Nový rok prináša zmeny nielen v strihoch, ale aj vo farbách, účesoch a v starostlivosti o vašu korunu krásy. Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí chcú byť aj tento rok IN, hoďte očkom na nasledujúce riadky.

pridané 15.01.2020

Starostlivosť o ruky v zime

Zima je jedno z najkrajších ročných období, avšak chladné počasie so sebou prináša záťaž pre vašu pokožku. O pokožku sa treba starať po celý rok, v zime by ste jej však mali venovať zvýšenú starostlivosť. Keďže pokožka rúk je obzvlášť tenká, veľmi rýchlo ju zasiahne studený vietor a vzduch, čo zapríčiňuje problémy ako suchosť, podráždenie, lúpanie a praskanie. Sú aj vaše ruky v zimnom období suché a podráždené? Prečítajte si tipy, ako pokožku rúk chrániť.

pridané 12.01.2020

Prečo sú výživové doplnky také dôležité?

Výživové doplnky nám pomáhajú dostať do jedálnička látky, ktoré telo potrebuje a ktoré mu chýbajú. Nemali by nahrádzať zdravú a vyváženú stravu. V súčasnom uponáhľanom svete však častokrát nedokážeme prijať v potrave toľko vitamínov a minerálov, koľko by sme potrebovali na podporu zdravia nášho organizmu. Pri nedostatku živín sa objavujú rôzne problémy, či už fyzického, psychického alebo estetického charakteru. Stres a depresie navyše vyvolávajú ďalšie ochorenia, ako vypadávanie vlasov alebo problémy s pokožkou či lámavými nechtami.

pridané 09.12.2019

Nechty - vizitka zdravia celého organizmu

Pozrieť sa na nechty je ako čítať z knihy zdravia. Z ich farby, škvŕn, prípadne nerovností viete vyčítať mnoho o vašom zdravotnom stave. Zdravé nechty by mali byť hladké, mali by mať ružovkastú farbu a krásny lesk. Ak spozorujete zhoršenú kvalitu nechtov, telu pravdepodobne niečo chýba. Venujte nechtom pravidelnú starostlivosť a odvďačia sa vám svojou krásou.

pridané 04.12.2019

Recept na krásne a zdravé vlasy

Zdravé, silné a lesklé vlasy by chcela mať nejedna dáma, ktorá číta tieto riadky. Zopár čitateliek sa pri prvej vete možno pousmialo, pretože krásne vlasy dostali do vienka. Ostatné venujú svojim vlasom špeciálnu starostlivosť a krôčik po krôčiku sa snažia dosiahnuť svoj cieľ. Kde väčšina z nás robí chybu a ako pomôcť rastu vlasov? Spísali sme pre vás overené tipy, ako prinavrátiť vašim vlasom krásu a zdravie.

pridané 28.11.2019

Denná starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť by mala byť nevyhnutnou súčasťou vášho denného režimu. To, ako pleť vyzerá, ovplyvňuje viacero faktorov - od stravovania, genetiky, vplyvu životného prostredia, stresových situácií, až po prípravky, ktoré denne používate. Avšak, aké kroky sú potrebné k tomu, aby vaša pleť vyzerala krásne a zdravo?

pridané 20.11.2019